PON - PT 8:00 - 16:00

Pompy ciepła Legionowo

Pompy ciepła obniżają koszty ogrzewania i pomagają dbać o środowisko naturalne, zmniejszając ilość uwalnianego do atmosfery dwutlenku węgla. Zajmujemy się montażem i serwisem pomp ciepła na terenie Legionowa i okolic.

Pompy ciepła Legionowo – opłacalna, ekologiczna inwestycja

Jak działają pompy ciepła? Nowoczesne pompy pobierają większość energii z otoczenia i oddają ją do wnętrza mieszkania. Nasze urządzenia czerpią ciepło głównie z powietrza, które po skierowaniu do parownika, przekazywane jest do czynnika chłodniczego. Działanie pompy cieplnej jest niezwykle efektywne, dzięki czemu bez problemu ogrzewa ona wodę użytkową oraz wnętrze budynku. Proces można podzielić na 3 etapy:
  1. Pobranie energii z otoczenia (np. z gruntu lub powietrza).
  2. Odzyskanie ciepła w parowniku.
  3.  Przechowywanie i  rozprowadzanie ciepła.
Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest coraz popularniejsze, dlatego stale wzrasta liczba domostw na terenie Legionowa, w których są montowane pompy ciepła. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość uzyskania dofinansowania.

Pompy ciepła Legionowo – jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Pompy ciepła znacznie obniżają rachunki za prąd i ciepłą wodę. Oszczędności mogą wynieść nawet do 80%! W dłuższej perspektywie jest to bardzo dobra inwestycja, która szybko się zwróci. Pompy ciepła, które zakładamy w Legionowie, mają wiele zalet:

  • Obniżenie kosztów ogrzewania wody i domu.
  • Brak konieczności przechowywania paliwa energetycznego (np. węgla).
  • Nie trzeba przeprowadzać częstych i kosztownych konserwacji.
  • Zwiększenie wartości domu, ze względu na instalację nowoczesnych technologii.

Poza wyżej wymienionymi zaletami, korzystanie ze źródeł energii odnawialnej przyczynia się do ograniczania emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery. Ponadto pompy ciepła są poddawane transformacji energetycznej, dzięki czemu stają się coraz bardziej efektywne i przyjazne środowisku.

Pompy ciepła Legionowo

Szukasz profesjonalnej firmy, która zamontuje pompę ciepła w Twoim domu w Legionowie? Zachęcamy do skorzystania z naszych usług! Od wielu lat pomagamy naszym klientom w pozyskiwaniu ekologicznych i ekonomicznych źródeł energii. Większość kosztów eksploatacji domu zawiera się w ogrzewaniu wnętrza budynku i pozyskiwaniu ciepłej wody. Zgodnie z przewidywaniami, cena prądu będzie stale rosła, dlatego inwestycja w alternatywne sposoby pozyskiwania odnawialnych źródeł energii zwróci się bardzo szybko! Aktualny czas zwrotu wynosi od 5 do 7 lat.

Zapraszamy mieszkańców Legionowa do skorzystania z naszych usług!

Chcesz dowiedzieć się więcej?