PON - PT 8:00 - 16:00

Pompy ciepła Piaseczno

Pompy ciepła to urządzenia służące do ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Popularne są powietrzne pompy, które pozyskują ciepło z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku, nawet w okresie zimowym. Jak przebiega proces ogrzewania i jakie korzyści płyną z zastosowania takiego rozwiązania w domu?

Pompy ciepła Piaseczno - ekonomia i ekologia w jednym

Nasza propozycja to usługa kompletnego montażu pomp ciepła dla mieszkańców miasta Piaseczno i nie tylko. Ogrzewanie budynku odbywa się przez pobranie energii cieplnej z powietrza krążącego na zewnątrz i przekazaniu jej do obiegu grzewczego. Rozwiązanie to nie tylko zapewnia ciepło w domu, lecz także ogrzewa wodę użytkową służącą do kąpieli, mycia naczyń itd. Prawidłowo podłączona pompa ciepła (Piaseczno) działa bezobsługowo, dzięki czemu nie wymaga ingerencji. Kolejną zaletą posiadania tego urządzenia jest fakt, że w żadnym stopniu nie zanieczyszcza środowiska, ponieważ nie emituje gazów cieplarnianych, ani nie wytwarza innych, szkodliwych dla środowiska substancji. Pompy ciepła w Piasecznie to ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci również zredukować koszty ogrzewania. Pompy ciepła są stosowane w nowych budynkach oraz takich, które już posiadają instalację grzewczą, ponieważ można je podłączyć do obiegu. Nie wymagają budowania komina ani kotłowni, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami. Pompy ciepła (Piaseczno) posiadają niewielki wymiary, dlatego do zamontowania wystarczy przestrzeń o wielkości dwóch lodówek. Jeśli nie posiadasz takiego miejsca, to możesz je szybko dobudować przy domu.

Pompy ciepła Piaseczno - na czym polega zasada działania?

Energia cieplna pobrana z powietrza zostaje wykorzystana w maksymalnym stopniu. Jak przebiega ten proces?

  • Etap I – powietrze z zewnątrz budynku zostaje skierowane do parownika, który zawiera ciecz o znacznie niższej temperaturze zamarzania niż powietrze. Dlatego przekazuje ono energię cieplną cieczy, która trafia do obiegu grzewczego i w ten sposób dochodzi do ogrzania budynku i wody użytkowej.
  • Etap II – ciecz przekazuje energię cieplną czynnikowi, który posiada niską temperaturę wrzenia. W wyniku tego procesu przechodzi w stan gazowy i zostaje sprężony za pomocą sprężarki, przez co wzrasta jego temperatura. Następnie ciepło jest przekazywane instalacji grzewczej budynku. W końcowym etapie temperatura czynnika zostaje obniżona przez zawór rozprężny, przez co zmienia się w ciecz. Następnie wędruje do pierwszego obiegu i cały proces grzewczy rozpoczyna się od początku.

 

Nasze usługi instalacji pomp ciepła na terenie miasta Piaseczno zyskują coraz większą popularność, ponieważ są ekologiczne oraz pozwalają obniżyć rachunki z ogrzewanie. Mogą funkcjonować samodzielnie lub z kotłami grzewczymi, wspomagając ich pracę. Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w swoim domu, skontaktuj się z nami.

Chcesz dowiedzieć się więcej?