PON - PT 8:00 - 16:00

Pompy ciepła Pruszków

W ostatnim czasie ogrzewanie pompą ciepła staje się coraz bardziej popularne. Inwestycja ta może na pierwszy rzut okna nie należy do najtańszych, jednak szybko się zwraca i z pewnością jest to ciekawe i warte polecenia rozwiązanie. Nowoczesne pompy ciepła wiążą się z wieloma korzyściami.

Pompy ciepła Pruszków - dlaczego warto?

Pompa ciepła to rozwiązanie ekologiczne, dlatego wiele osób tak chętnie się na nią decyduje. Nie trzeba zaopatrywać się w dodatkowe paliwo, pamiętać o dokładaniu do pieca. Nie ma także mowy o żadnych szkodliwych dymach, czy innych substancjach emitowanych do atmosfery. Pompy ciepła, które instalujemy u naszych klientów w mieście Pruszków, to niezwykle atrakcyjna propozycja. Warto zapoznać się z dostępną ofertą i możliwościami i rozważyć wybór takiego systemu.

Rodzaje pomp ciepła Pruszków

Dostarczamy rozmaite modele pomp ciepła na terenie Pruszkowa i nie tylko. Najbardziej popularnym rodzajem są pompy gruntowe. Wykorzystują one ciepło obecne w ziemi. Warto zaznaczyć, że są one najlepiej dopasowane do warunków panujących w Polsce. Instalacja pompy ciepła może mieć formę kolektora poziomego, sondy pionowej oraz kolektora poziomego. Jedną z największych zalet pomp gruntowych, jest to, że w sezonie grzewczym dostępna jest stała i dodatnia temperatura. Kolejnym rodzajem jest pompa ciepła wodna. Można ją jednak zamontować tylko na nielicznych działkach, ponieważ rzadko kiedy zdarza się grunt, w którym podziemne cieki wodne są na tyle duże. Ponadto, konieczny jest także odpowiedni skład wody. Ostatni rodzaj to pompa ciepła powietrzna. Temperatura powietrza zmienia się szybciej niż temperatury wody czy gruntu, co mogłoby się wydawać potencjalnym problemem. Jednak wbrew pozorom ten rodzaj pomp ciepła (Pruszków) z roku na rok staje się coraz bardziej popularny i ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim, aby je zamontować, nie ma znaczenia wielkość działki, a także warunki, które na niej panują. Nie trzeba budować żadnych instalacji źródła dolnego, co sprawia, że montaż pompy ciepła w Pruszkowie staje się o wiele prostszy.

Najważniejsze informacje o pompach ciepła Pruszków

Dużą zaletą pomp ciepła jest bardzo łatwe i komfortowe sterowanie. Pompa ciepła może mieć łączność z siecią Wi-Fi, dzięki czemu można nią sterować tabletem lub smartfonem. Pompy ciepła wyróżniają się także niezwykle atrakcyjną stylistyką. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca, nie brudzą i świetnie się wpasują do każdej kotłowni czy garażu. Pompa ciepła (Pruszków) to bez wątpienia rozwiązanie bardzo przyszłościowe, dlatego warto w nią zainwestować i cieszyć się nowoczesnym oraz bezawaryjnym źródłem ogrzewania.