PON - PT 8:00 - 16:00

Pompy ciepła Warszawa

Pompy ciepła to technologia, która cały czas jest na trendzie wznoszącym. To ekologiczna forma wykorzystania energii zawartej w gruncie, powietrzu lub wodzie gruntowej. Urządzenie potrzebuje do swojego działania energii elektrycznej, ale jej współczynnik wydajności COP wynosi zwykle od 3 do 7, co oznacza, że pompa ciepła oddaje od trzykrotnie do siedmiokrotnie więcej ciepła, niż wynikałoby to z poboru prądu. Pompy ciepła, które montujemy w Warszawie to temat warty uwagi, gdyż łączy w sobie oszczędność, ekologiczność oraz dodatkowe atuty.

Pompa ciepła Warszawa - opłacalna inwestycja

Ten sposób pozyskiwania energii cieplnej należy traktować jako inwestycję. Rzeczywiście na początku  inwestycji w pompę ciepła musimy wydać więcej pieniędzy niż w przypadku kotła, ale później możemy cieszyć się niższymi kosztami eksploatacyjnymi. Redukcja kosztów ogrzewania budynku oraz podgrzewania wody to oszczędności, których doświadczamy każdego miesiąca, szczególnie w okresie zimowym. Pompy ciepła, które dostarczamy na terenie Warszawy to okazja do podreperowania swojego budżetu. Nie od razu, ale w perspektywie przyszłości.

Co więcej, na pompy ciepła (Warszawa) można uzyskać dofinansowanie w ramach różnych programów, takich jak Czyste Powietrze czy Ulga Termomodernizacyjna.

Inne zalety pomp ciepła Warszawa

Pompa ciepła ma ogromną zaletę w postaci braku potrzeby wydzielenia pomieszczenia jako kotłowni oraz braku potrzeby posiadania komina. Technologia nie produkuje odpadów oraz nie wymaga wiele miejsca. To sprawia, że całe jedno pomieszczenie możemy przeznaczyć na inne cele, a jednocześnie obniżamy koszty związane ze zorganizowaniem kotłowni. Pompa ciepła wyglądem i wielkością przypomina estetyczną lodówkę. Jednocześnie wyróżnia się długą żywotnością (często jest to 30 lat), kompletną autonomią pracy oraz dobrą współpracą z fotowoltaiką w systemach hybrydowych.
Czytaj więcej Co więcej, pompy ciepła (Warszawa) mogą się pochwalić najwyższą klasą energetyczną, jeśli chodzi o urządzenia grzewcze oraz wysoką klasą A+ w przypadku urządzeń podgrzewających wodę użytkową. Oznacza to, że są one wysoce efektywne, a ponadto oszczędne, w przeciwieństwie do kotłów na paliwa stałe oraz kotłów elektrycznych, które posiadają odpowiednio klasy B/C i D. Ogromną zaletą pomp ciepła (Warszawa) jest także to, że eksploatacja czy serwis nie wymagają dużych nakładów finansowych, dzięki czemu oszczędność płynąca z ich instalacji jest jeszcze większa. Pompy ciepła są ponadto w pełni bezpieczne dla domowników z racji tego, że do swojego działania nie wykorzystują paliwa palnego – nie stwarzają więc ryzyka wybuchu.

Eksol - pomożemy Ci z montażem pompy ciepła Warszawa

Instalacja pompy ciepła nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli chodzi o modele gruntowe. Błędy na tym etapie to podniesienie przyszłych kosztów. Z tego względu w montażu pomoże Ci nasza firma skupiające w swoich szerefach ludzi, którzy mają doświadczenie w wykonywanej pracy i cenią ekologiczne rozwiązania – Eksol. Pompy ciepła, które montujemy naszym klientom w Warszawie i nie tylko to nowa jakość na rynku centralnego ogrzewania. Uzyskanie ciepłej wody oraz odpowiednia temperatura w pomieszczeniach staną się łatwe i tanie, jeśli pompy ciepła będą Twoim wyborem.

Jak działają pompy ciepła? Warszawa

W pierwszej kolejności pompy ciepła (Warszawa) pobierają ciepło z otoczenia – w zależności od źródła, wyposażone są na przykład w ciecz absorbującą czy specjalny wentylator. Wymiennik ciepła oddaje pobraną energię czynnikowi chłodniczemu, który ulega odparowaniu. Parę pobiera sprężarka, która ją ogrzewa, a następnie przekazuje do kolejnego wymiennika ciepła, gdzie ciepły czynnik chłodniczy ulega skropleniu. Tym samym następuje oddanie ciepła i skierowanie go do zaworu rozprężnego. Następnie pompy ciepła (Warszawa) przekazują je do instalacji grzewczej.

Jako specjaliści w temacie chętnie wyjaśnimy Ci zawiłości związane z pompami ciepła (Warszawa) i udzielimy fachowej porady.

Pompa ciepła to rozwiązanie ekologiczne

Na ten wątek warto wydzielić akapit. Pompy ciepła to pomoc we wspieraniu czystego powietrza w mieście. Współczynnik COP wskazuje, ile razy mniej energii elektrycznej zużywamy do wytworzenia tej samej ilości ciepła. Pompy nie produkują żadnych spalin czy zanieczyszczeń w innej formie. Wybierając takie rozwiązanie, stajesz po zielonej stronie mocy.