PON - PT 8:00 - 16:00

Pompy ciepła Wołomin

Montaż pompy ciepła w Wołominie to usługa, która polega na kompletnym montażu pomp zasilających układy centralnego ogrzewania. Urządzenia typu powietrze – woda pozyskują energię cieplną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku i dzięki temu ogrzewają budynek oraz wodę użytkową. Na czym dokładnie polega zasada ich działania?

Pompy ciepła w Wołominie - funkcjonalne i wygodne rozwiązanie

Pompy ciepła to urządzenia, które działają bezobsługowo. Wykorzystują ciepło z powietrza pobieranego na zewnątrz budynku, które należy do niewyczerpalnych źródeł energii. Natomiast zasoby popularnego węgla brunatnego, wykorzystywanego w kotłach grzewczych są ograniczone. Ponadto ten rodzaj paliwa emituje do atmosfery wysokie stężenie smogu w wyniku procesu spalania. Natomiast podczas wytwarzania energii cieplnej, pompy nie emitują hałasu, ani szkodliwych związków do atmosfery. To sprawia, że pompy ciepła są w pełni ekologicznymi urządzeniami służącymi do ogrzewania budynków oraz wody użytkowej przez cały rok. Zaletą zastosowania pomp powietrze – woda jest fakt, że nie wymagają wykonania skomplikowanych instalacji i prac wykopowych – w przeciwieństwie do pomp gruntowych. Do zamontowania pomp ciepła (Wołomin) wystarczy Ci przestrzeń o wymiarach dwóch lodówek.

Zasada działania pomp ciepła Wołomin

Pompy ciepła powietrze – woda stają się coraz bardziej popularne, ze względu na komfort użytkowania oraz ekologię. W procesie ogrzewania można wyróżnić 3 obiegi:

  • Pierwszy obieg – wentylator pobiera powietrze na zewnątrz budynku i kieruje je do parownika, w którym znajduje się ciecz o niższej temperaturze zamarzania niż temperatura powietrza. To sprawia, że pobiera z niego energię cieplną. Podgrzana ciecz wędruje do obiegu centralnego ogrzewania, dzięki czemu ogrzewa budynek oraz wodę użytkową.
  • Drugi obieg – energia cieplna z ogrzanej cieczy zostaje pobrana przez inny czynnik roboczy, który zaczyna wrzeć. W postaci gazu trafia do sprężarki, gdzie w wyniku sprężania wzrasta jego temperatura i ciśnienie. W kolejnym etapie energia cieplna zostaje przekazana do układu grzewczego budynku.
  • Trzeci etap – w zaworze rozprężnym, temperatura i ciśnienie czynnika roboczego zostaje obniżone. Dzięki temu przechodzi w stan ciekły i wędruje do pierwszego obiegu. W ten sposób proces ogrzewania rozpoczyna się od początku.

Dlaczego warto zdecydować się na pompy ciepła? Wołomin

Oprócz korzyści dla środowiska, pompy ciepła w Wołominie mają wiele do zaoferowania swoim użytkownikom. Są to urządzenia mogące się pochwalić najwyższymi klasami energetycznymi – od A+ do nawet A+++. Oznacza to, że są niezwykle ekonomiczne oraz wydajne. Dzięki temu pozwalają na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji, a więc na dużą oszczędność. Charakteryzują się ponadto niezawodnością – dba o to także solidny montaż pomp ciepła w Wołominie, który zapewniamy naszym klientom.

Oszczędność wynikająca z postawienia na pompy ciepła objawia się już na samym początku – koszt inwestycji jest bowiem mniejszy niż na przykład kotła, jako że nie musimy się przejmować montażem komina czy instalacji gazowej. Co więcej, rozwiązanie to wyróżnia się wieloletnią żywotnością, sięgającą nawet 80 lat, w trakcie których wydatki na przeglądy oraz serwisowanie będą niewielkie z racji tego, że pompy ciepła w Wołominie są bezawaryjne.

Profesjonalny i solidny montaż pomp ciepła Wołomin

Aby pompy ciepła w Wołominie mogły przynieść jak najwięcej korzyści, powinny być zamontowane przez profesjonalistów. Nasz zespół posiada w tym duże doświadczenie, dzięki czemu usługę montażu świadczy w sposób sprawny, lecz przemyślany, rzetelny i bezpieczny. Posiadamy do tego odpowiedni sprzęt oraz wiedzę, którą nieustannie poszerzamy. Mamy za sobą ponad 100 udanych realizacji montażu pomp ciepła w Wołominie i nie tylko, a nasze usługi z zakresu tej technologii są kompleksowe i szeroko cenione.

Pompy ciepła, które montujemy na terenie Wołomina to ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązanie, które może współpracować z już istniejącymi  instalacjami grzewczymi i wspomagać ich pracę w zimie. W efekcie dochodzi do niższego zużycia opału i oszczędności. Nasza firma zajmuje się montażem pomp ciepła w województwie mazowieckim i przed rozpoczęciem prac, dokonujemy audytu, na podstawie którego dobieramy urządzenie o optymalnych parametrach. Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, skontaktuj się z nami.

Chcesz dowiedzieć się więcej?