PON - PT 8:00 - 16:00

Pompy ciepła Wołomin

Montaż pompy ciepła w Wołominie to usługa, która polega na kompletnym montażu pomp zasilających układy centralnego ogrzewania. Urządzenia typu powietrze – woda pozyskują energię cieplną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku i dzięki temu ogrzewają budynek oraz wodę użytkową. Na czym dokładnie polega zasada ich działania?

Pompy ciepła w Wołominie - funkcjonalne i wygodne rozwiązanie

Pompy ciepła to urządzenia, które działają bezobsługowo. Wykorzystują ciepło z powietrza pobieranego na zewnątrz budynku, które należy do niewyczerpalnych źródeł energii. Natomiast zasoby popularnego węgla brunatnego, wykorzystywanego w kotłach grzewczych są ograniczone. Ponadto ten rodzaj paliwa emituje do atmosfery wysokie stężenie smogu w wyniku procesu spalania. Natomiast podczas wytwarzania energii cieplnej, pompy nie emitują  hałasu, ani szkodliwych związków do atmosfery. To sprawia, że są w pełni ekologicznymi urządzeniami służącymi do ogrzewania budynków oraz wody użytkowej przez cały rok. Zaletą zastosowania pomp powietrze – woda jest fakt, że nie wymagają wykonania skomplikowanych instalacji i prac wykopowych – w przeciwieństwie do pomp gruntowych. Do zamontowania urządzenia wystarczy Ci przestrzeń o wymiarach dwóch lodówek.

Zasada działania pomp ciepła

Pompy ciepła powietrze – woda stają się coraz bardziej popularne, ze względu na komfort użytkowania oraz ekologię. W procesie ogrzewania można wyróżnić 3 obiegi:
  • Pierwszy obieg – wentylator pobiera powietrze na zewnątrz budynku i kieruje je do parownika, w którym znajduje się ciecz o niższej temperaturze zamarzania niż temperatura powietrza. To sprawia, że pobiera z niego energię cieplną. Podgrzana ciecz wędruje do obiegu centralnego ogrzewania, dzięki czemu ogrzewa budynek oraz wodę użytkową.
  • Drugi obieg – energia cieplna z ogrzanej cieczy zostaje pobrana przez inny czynnik roboczy, który zaczyna wrzeć. W postaci gazu trafia do sprężarki, gdzie w wyniku sprężania wzrasta jego temperatura i ciśnienie. W kolejnym etapie energia cieplna zostaje przekazana do układu grzewczego budynku.
  • Trzeci etap – w zaworze rozprężnym, temperatura i ciśnienie czynnika roboczego zostaje obniżone. Dzięki temu przechodzi w stan ciekły i wędruje do pierwszego obiegu. W ten sposób proces ogrzewania rozpoczyna się od początku.

Pompy ciepła, które montujemy na terenie Wołomina to ekologiczne oraz ekonomiczne rozwiązanie, które może współpracować z już istniejącymi  instalacjami grzewczymi i wspomagać ich pracę w zimie. W efekcie dochodzi do niższego zużycia opału i oszczędności. Nasza firma zajmuje się montażem pomp w województwie mazowieckim i przed rozpoczęciem prac, dokonujemy audytu, na podstawie którego dobieramy urządzenie o optymalnych parametrach. Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, skontaktuj się z nami.

Chcesz dowiedzieć się więcej?